Пн-Пт 9:00-19:00 +38 (067) 25 444 25

   Нещодавно поставлено крапку в спорі між клієнтом та боржником про повернення виплаченого авансу. Остаточно справа була розглянута Вищім господарським судом України.

   За позовом клієнта позовні вимоги задоволені судом першої інстанції. За господарським договором замовник перерахував аванс виконавцю але останній ухилявся від його виконання. Апеляційний господарський суд постановив нове рішення в якому відмовим позивачу у стягненні виплаченого авансу за договором будівельного підряду. Судом було помилково вказано, що взаємовідносини сторін підпадають під вимоги зустрічного виконання сторонами своїх зобов'язань передбачених  ст.538 ЦК України. У постанові суду невірно зазначено, що надання клієнтом боржнику технічної документації \технічних умов, генерального плану будівництва\ з певними розбіжностями та ненадання правовстановлюючого документу про користування земельної ділянки, є порушення саме виконання зустрічного зобов’язання позивачем.

  

Натомість в касаційній інстанції адвокатом Новіковим Ярославом вдалось відстояти позицію кредитора. Суд вищої інстанції правильно вказав, що відповідно до ст.188 ГК України, зміні та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором. Саме законом -  п.4 ст.849 ЦК України й передбачено, що замовник має право у будь-який час до закінчення робіт відмовитись від договору підряду, відшкодувавши підряднику завдані збитки та виплативши плату за виконані роботи. Одностороння відмова від договору за цієї нормою не потребує узгодження та як самостійний факт зумовлює його розірвання. Цим клієнт і скористався відсилаючи раніше боржнику листа про припинення договору. А як вбачалось з матеріалів справи, відповідачем не було подано жодної претензії або позову про відшкодування завданих збитків.

   Посилання на текст судового рішення: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65626531

 

06.04.2017 року                                        Адвокат БІ ЕС БІ Партнерс Новіков Ярослав

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.